Uroda

Przepis na ładną skórę

Jeśli chcemy, aby skóra była nieskazitelna i pełna blasku, szczególną uwagę powinniśmy zwrócić na produkty do jej pielęgnacji. Jednym z takich kosmetyków jest mydło. Wybierając je, należy pamiętać o dwóch aspektach: oczyszczaniu i nawilżaniu. Oczyszczanie to jeden z najważniejszych etapów codziennej pielęgnacji, gdzie ważna jest zarówno technika, jak i kosmetyki, z których korzystamy. Podczas tego procesu powinniśmy przestrzegać trzech podstawowych zasad. Po pierwsze, przy myciu nie trzemy skóry, aby jej nie podrażnić. Po drugie, wybieramy produkty o pH neutralnym dla skóry, dzięki czemu zachowuje ona swoje naturalne pH, co wzmacnia jej naturalne właściwości obronne. Po trzecie, wybieramy kosmetyki przeznaczone do danego typu skóry.

 

Ekstrakty roślinne

Istotne znaczenie mają także ekstrakty zawarte w kosmetykach do pielęgnacji ciała. Przed dokonaniem zakupu warto sprawdzić na etykiecie produktu, jakie wyciągi zawiera dany preparat i wybrać ten, który dostarczy skórze składników potrzebnych do osiągnięcia zamierzonego rezultatu. Jeśli chcemy, aby dłonie były gładkie i miękkie, warto, aby mydło, z którego korzystamy kilka razy w ciągu dnia, zawierało ekstrakt z lipy czy proteiny jedwabiu. Składniki te nie tylko pielęgnują i nawilżają naskórek, ale również zmiękczają go i wygładzają. Osoby, którym zależy przede wszystkim na jędrnej skórze, powinny wybierać kosmetyki zawierające ekstrakt z aloesu lub białej herbaty. Co ważne, biała herbata, oprócz właściwości zapewniających sprężystość skórze, również ją odmładza. Jeśli dużą wagę przywiązujemy do antybakteryjnych i tonizujących właściwości preparatów, to doskonale sprawdzą się produkty zawierające lawendę. Innym ekstraktem, który sprawdza się w kwestiach związanych z oczyszczaniem, jest magnolia. Wyciąg z magnolii posiada właściwości antyoksydacyjne, wspomaga usuwanie nadmiaru wolnych rodników z organizmu oraz spowalnia proces starzenia. Natomiast jeśli zależy nam na uczuciu świeżości, to efekt ten uzyskamy, wybierając produkty z ekstraktem z limonki bądź lotosu.

 

Podwójne nawilżenie

Każdy organizm potrzebuje codziennie odpowiedniego nawilżenia. To właśnie jeden z czynników, który wpływa na to, że możemy cieszyć się ładną i zadbaną skórą. Jednak aby osiągnąć zamierzony efekt – jędrną i miękką skórę – należy nawilżać ją zarówno od zewnątrz, jak i od wewnątrz. Podczas gdy nawilżanie od wewnątrz nie budzi tak wielu wątpliwości, to już kwestie związane z nawilżeniem całego ciała od zewnętrz mogą sprawiać czasem problemy.

 

Źródło: http://republikakobiet.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *