Dom i Ogród

Jak hodować rośliny? porady ogrodnicze

Latem nasze ogródki czy balkony przemieniają się w zielone królestwa. Kwiaty balkonowe, doniczkowe czy nawet zwykłe tulipany zasadzone w ogródku to piękna ozdoba, która poprawia wygląd otoczenia. Aby jak najdłużej cieszyć się z pięknych roślin, trzeba o nie odpowiednio dbać. I nie wystarczy tylko regularne podlewanie i odpowiednie nasłonecznienie. Oto ciekawe porady od ogrodników, które wzmocnią każdą roślinę

Być może nigdy o tym nie słyszałaś, ale banan to najlepszy przyjaciel róży. Okazuje się, że ciężko znaleźć lepszy nawóz niż skórka z banana. Wystarczy pokroić ją na małe kawałki i umieścić wokół korzeni kwiatów.

Bardzo prostym trikiem, dzięki którym rośliny nie uschną w czasie naszej nieobecności w domu. Przed wyjazdem na wakacje przygotuj automatyczny nawadniacz roślin. Wystarczy do słoika nalać wody, z bawełnianej szmatki wykonać sznurek, jeden koniec włożyć do ziemi, a drugi do wody.

Kwiaty w wiszących koszach są bardziej podatne na wysuszanie, gdyż zawarta w nich ziemia wysycha bardzo szybko. Jednak jest na to pewien trik. Wystarczy umieścić pieluchę na spodzie kosza i pokryć ją ziemią. Wilgoć zostanie zatrzymana w pielusze na dłużej, a nasz kwiat na pewno nie uschnie.

Mała plastikowa butelka można uchronić sadzonki, jeśli temperatura powietrza jest zbyt niska.

Igły sosen działają doskonale na grządki z truskawkami. Ziemię należy przykryć warstwą igieł lub również skoszoną trawą. Pomaga to utrzymać wilgoć i chroni rośliny przed owadami.

Zwykłe plastikowe widelce pomogą uchronić rośliny przed głodnymi zwierzętami. Wystarczy umieścić je w ziemi.

Popiół to doskonały nawóz dla roślin. Jednak musi być on zimny i koniecznie z ogniska, w którym palone było wyłącznie drewno.

Idealnym miejscem dla zaszczepek są skorupki od jaj oraz kartonowe opakowanie po jajach.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *