Ciekawostki

Witryny cukiernicze – łasucha też trzeba przekonać

Dobra cukiernia powinna wiedzieć jak przedstawić swoje wyroby i właśnie do tego celu służą witryny cukiernicze. Funkcje jakie oferuje takie wyposażenie sklepu, należą często do niezastąpionych.

Jak sama nazwa wskazuje, witryny cukiernicze to meble przeznaczone do ekspozycji wyrobów cukierniczych tj. różnego rodzaju ciasta, torty czy desery. Zdecydowana większość tego typu mebli od razu wyposażonych jest w agregat chłodniczy, który pozwala na szybkie obniżenie temperatury wewnątrz witryny. Dzięki temu możemy chłodzić przechowywane w witrynach produkty spożywcze, co wpływa na wydłużenie czasu ich przydatności do spożycia. W niektórych wersjach, takie witryny mogą być wykorzystywane również do przechowywania lodów lub owocowych deserów lodowych. A gdzie konkretnie używa się tego typu mebli?

Witryny w cukierniach

Podstawowe miejsce eksploatacji witryn cukierniczych to właśnie cukiernie. Efektowny wygląd witryn, funkcja chłodzenia, a także możliwość instalacji wewnątrz witryny dodatkowego, kolorowego oświetlenia lub obrotowej tacy, to prosty sposób na przyciągnięcie uwagi klienta i jednocześnie najlepsza gwarancja na zapewnienie maksymalnej świeżości takim wyrobom cukierniczym jak serniki lub kremowe ciasta, które pod wpływem wyższej temperatury powietrza szybko się psują. Niższa temperatura oferowana przez witryny cukiernicze z funkcją chłodzenia to także prosty sposób na utrzymanie ciast i różnego rodzaju deserów w odpowiedniej konsystencji. Większość smakowitych, kolorowych ciastek, w wysokiej temperaturze powietrza zwyczajnie by się rozpłynęła, tracąc swoją pierwotną, atrakcyjną wizualnie formę.

Witryny cukiernicze w sklepach

Niektóre sklepy zajmujące się sprzedażą klasycznych produktów spożywczych, do swojej oferty wprowadzają także bardziej wyrafinowane artykuły. Takimi produktami mogą być różnego rodzaju wyroby cukiernicze tj. wspomniane już wcześniej ciastka z kremem, serniki czy czekoladowe torciki, jak również inne wyrafinowane produkty, które od razu gotowe są do spożycia tj. sushi. Jak zatem widzimy, w witrynach cukierniczych prócz samych ciastek przechowywać możemy również inne, wyrafinowane potrawy, zwiększając i urozmaicając tym samym sklepowy asortyment.

Witryny cukiernicze w kawiarniach i restauracjach

Słodka przekąska do kawy to coś, na co wiele osób chętnie się skusi, jeśli tylko będzie miało ku temu okazję. Niestety tylko niewielka część kawiarni lub innych, niewielkich lokali gastronomicznych, decyduje się na stworzenie osobnego działu z deserami. Podstawą takiego działu mogą być właśnie nieduże witryny cukiernicze, które pozwalają przechowywać i jednocześnie eksponować różne gatunki deserów, jakie w danym momencie znajdują się w ofercie danej kawiarni czy restauracji. Większość z nas jest wzrokowcami, zatem możliwość wcześniejszego zapoznania klienta z wyglądem deseru, to prosty sposób, by przekonać go do jego zakupu. Lokal inwestujący w tego typu meble daje sobie zatem możliwość zwiększenia sprzedaży i stworzenia wystroju bardziej przyjaznego klientom.

Witryny na stacjach benzynowych

Nawet w tak nietypowym miejscu jak stacja benzynowa, niewielka witryna cukiernicza może pomóc w znalezieniu chętnego na niewielką przekąskę. W przypadku stacji paliw, w witrynie zamiast klasycznych ciastek z kremem, znaleźć mogą się słodkie bułki, owocowe tarty lub apetycznie wyglądające kanapki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *