Praktyczne Porady

Przygotowanie samochodu do wyjazdu nad morze

Aby wymarzony urlop dobrze się rozpoczął, warto dokonać nieco wcześniej profesjonalnego przeglądu auta. Poza czynnościami sprawdzającymi stan samochodu, które można wykonać samodzielnie w kilkadziesiąt minut, można umówić się na wizytę u fachowca. Wszelkie wyjazdy, nawet zagraniczne, staną się wówczas bardzo przyjemne i nikt z podróżujących w bezpiecznym pojeździe nie będzie odczuwał dyskomfortu czy niepotrzebnie się stresował.

Warto sprawdzić stan techniczny auta u specjalisty

Na 2 tygodnie przed planowanym wyjazdem warto wybrać się na przedurlopowy przegląd techniczny samochodu. To wystarczający czas na naprawę wykrytych drobnych usterek technicznych i ewentualne poradzenie sobie z poważniejszymi problemami, które mogą wymagać np. zamówienia części z zagranicy. A tuż przed wakacjami nie będzie już raczej na to zbyt wiele czasu. Cena takiego letniego przeglądu w promocji w autoryzowanym serwisie może być porównywalna z wydatkiem, jaki ponosi się, myjąc samochód. Lepiej wydać kilkadziesiąt złotych na weryfikację sprawności pojazdu przed wyjazdem nad morze, niż zepsuć sobie wypoczynek poszukiwaniami punktu szybkiej naprawy po drodze i przepłacaniem za usługi za granicą.

Co sprawdza się na przeglądzie samochodu w serwisie?

Zdecydowanie warto przeprowadzić profesjonalne odgrzybianie klimatyzacji, zwłaszcza przed wyjazdem w trakcie ciepłych miesięcy. Ponadto w trakcie przeglądu fachowiec przeprowadzi kontrolę:

  • hamulców
  • zawieszenia
  • amortyzatorów
  • akumulatora
  • układu chłodzenia
  • opon
  • płynów
  • świateł

Co można sprawdzić samemu w samochodzie?

Samemu warto zadbać przed wyjazdem o prawidłowe ciśnienie opon w aucie. Należy sprawdzić, czy w samochodzie znajdują się koło zapasowe, gaśnica z aktualną datą ważności, trójkąt ostrzegawczy, linka holownicza, żarówki na wymianę, kamizelka odblaskowa, podnośnik i klucz do kół. W skład dobrze wyposażonej apteczki powinny wchodzić: maseczka lub rurka do wykonania sztucznego oddychania, folia termiczna, bandaże, opatrunki, opaski uciskowe, jednorazowe rękawiczki, nożyczki. W razie wypadku lub kradzieży bardzo przydają się polisy OC (obowiązkowa) i AC (obejmuje także uszkodzenia lub zniszczenie samochodu).

 

Źródło: http://www.ekobiety.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *