Zdrowie

Sposób na młodość, zdrowie i oczyszczenie organizmu

Wzrasta niewątpliwie zachorowalność na raka i inne choroby cywilizacyjne. Dlatego poszukuje się sposobów, pozwalających na zachowanie zdrowia oraz młodości.

16 milionów ludzi umiera co roku w wyniku chorób cywilizacyjnych, wynika z raportu Światowej Organizacji Zdrowia. Wśród najczęstszych problemów wymienić można: choroby płuc, serca, udar mózgu, nowotwory czy cukrzyce. Wśród Polaków, prawdopodobieństwo umieralności w wyniku tychże chorób, w wieku od 30 do 70 roku życia, wynosiło ponad 20 procent w 2010 roku. Aby zadbać odpowiednio o swoje zdrowie, istotna jest zarówno zdrowa dieta i aktywność fizyczna, jak i też odpowiednia suplementacja. Podstawę dla organizmu stanowi jego oczyszczanie z wykorzystaniem  źródeł naturalnych ekstraktów owocowych.

Witamina C, zwana także kwasem askorbinowym, nie jest w stanie samodzielnie wytworzyć się przez organizm, stąd konieczność jej dostarczania wraz z pożywieniem. Symptomami jej niedoboru są: trudność w gojeniu ran, łatwe powstawanie siniaków, słaba odporność, dolegliwości bólowe, krwawiące dziąsła czy ogólne osłabienie i szybkie męczenie się, a także brak apetytu.

Aby zaspokoić dzienne zapotrzebowanie witaminy C nie wystarczy zjeść pomarańczę czy wypić szklankę soku. Obecnie warzywa i owoce, które są dostępne w sklepach, zawierają coraz mniejszą ilość witamin i minerałów. Dlatego wskazana jest dodatkowa naturalna suplementacja. W przypadku witaminy C warto pamiętać, że lepiej unikać jej syntetycznej formy, a sięgać po witaminę C, która pozyskiwana jest ze źródeł naturalnych.

Jeśli ktoś zmaga się z zakwaszeniem oraz zanieczyszczeniem organizmu, a także towarzyszy mu osłabienie i problemy z gospodarką wodną, odpowiednia będzie także suplementacja aloesem. Wartościowy jest sok aloesowy, pozyskiwany razem z miąższem, który czyści przewód pokarmowy, a także ułatwia trawienie i pozbywanie się toksyn. Sok z aloesu jest więc bombą witaminową w pełni naturalną. Polecany jest dla sportowców i osób, które mają problem z odwodnieniem. Trzeba jednak pamiętać, że soki aloesowe dostępne w sklepach, raczej nie spełnią naszych oczekiwań.

 

Źródło: http://dlalejdis.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *